Stavebniny Garbiar | Tvrdošín, Námestovo, Trstená, Liesek, Habovka

Fasády / Zateplovanie

Ako správne postupovať pri zateplovaní?

Ako správne postupovať pri zateplovaní?

Ochrana neomietaných plôch

Omietky sú v zásade po zaschnutí neodstrániteľné a preto je veľmi dôležité pred začiatkom aplikácie pozakrývať všetky už predtým zrealizované konštrukcie.

 

Založenie sokla

Ukladanie začíname od sokla. Pre založenie použijeme soklovú lištu, resp. zakladáme "na latu".

 

Miešanie lepiacej stierky

Po založení sokla zamiešame lepiacu stierku. Lepiacu stierku miešame buď s vodou ( práškové lepiace stierky - weber.therm profi, weber.therm KPS, Terra) alebo v predpísanom množstve 1: s cementom - weber.therm komfort. Lepiaca stierku miešame do pastovitej formy.

 

Nanášanie lepiacej stierky

Po zamiešaní nanášamé lepiacu stierku po celom obvode izolanta a do plochy umiestníme 2 až tri terčíky lepiacej stierky. Hrúbka nanesenia má byť cca. 1 cm šírka po obvode 3 až 5 cm.

 

Lepenie polystyrénových platní

Polystyrénové platne lepíme do väzby. Na rohoch budovy ich prevezujeme. Detailnejší popis je uvedený v dokumente - Zateplovanie-poradca pre realizáciu alebo v technickom liste.

 

Ukotvenie

Polystyrénové platne kotvíme hmoždinkami. Doporučené množstvo je 6 ks/m2, min. množstvo 4ks/m2. Množstvo kotiev by malo vyplývať s projektu dodatočného zateplenia. Pri novostavbách max. výšky 9m nie je potrebné používať kotvy. Pri dodatočnom zatepľovaní sú kotvy povinné.

 

Vyhladenie stykov platní

Veľmi dôležitý úkon je vyhladenie a prebrúsenie platní po ukotvení. Po prebrúsení je potrebné fasádu pozametať a tým ju zbaviť odlúpených častí polystyrénu.

 

Lepenie ochranných rohových líšt

V rohoch aplikujeme ochranné rohové lišty.

 

Nanesienie lepiacej stierky a sieťoviny

Následne nanesieme jednu vrstvu lepiacej stierky a do nej vkladáme výstužnú sieťku. Sieťku ukladáme s prekrytím v styku min. 10cm. Následnu sieťku zastierkujeme do roviny.

 

Nanesenie a úprava povrchovej vrstvy

Po zaschnutí lepiacej stierky aplikujeme podľa farebnosti povrchovej úpravy podkladný náter a po jeho zaschnutí povrchovú úpravu vo vybranej zrnitosti a štruktúre. Povrchová úprava by mala mať min. zrnitosť 1.5 mm. Takisto súčiniteľ odrazivosti povrchovej úpravy by mal byť väčší ako 30.

 

späť na zoznam

 

Napíšte nám:

v prípade záujmu o bližšie informácie nám môžete napísať, odpovieme Vám v čo najkratšom možnom čase.
* odpíšte overovací kód 5fs7:
© Copyright 2003-2008 GARBIAR | webstránky NEONUS
Webhosting firmhosting.eu